פורום בניית אתרים בפרוג
01/09/2010 כ"ב אלול תש"ע | גליון מס' 1

Entry

ברוכים הבאים למהדורה הראשונה של מגזין האינטרנט מבית פרוג. אנו שמחים להציג בפניכם מגזין מושקע המסקר את מגוון התחומים בעולם האינטרנט, עם זוית ראיה הקשורה לקהילת מפתחי האתרים בציבור החרדי.

כחלק מהחידושים האחרונים שהנהגנו בפורום מפתחי אתרים בפרוג, יצרנו קשר עם עו"ד יונתן קלינגר [בלוגר ומומחה למשפט אינטרנט] שיענה על שאלות משפטיות בתחום האינטרנט שיש לגולשי פרוג. כולנו תפילה שלא תצא תקלה תחת ידינו ונוכל להמשיך להציג מידי חודש מגזין אינטרנט מושקע ומיוחד. אז שתהיה לכולנו שנה טובה ומבורכת, שנה שיתגשמו משאלות ליבנו לטובה.
שמואל דרילמן

הרשמה למגזין

מיזם החודש

כאן נסקור בכל פעם מיזם חדש שעלה לרשת. אם יש לכם מיזם חדש, אתם מוזמנים לשלוח למערכת.

נרננה נט


ייזום ובנייה: יריב הרמתי

פורטל התרבות נרננה.נט נולד מתוך צורך גדול לאגוד את עולם התרבות החרדי לגוף מסוד ואסטטי שייתן מענה כפול, הן לצרכנים והן לאומנים עצמם שמקבלים במה נוחה המעבירה את המופע שלהם ואת עוצמת החוויה באמצעות גלריות תמונות, קול ווידאו.

עורך: שמואל דרילמן
עיצוב: נטע שפיר
כותבים: דניאל כץ, שמואל דרילמן, חיים וורצמן, ליבי זורגר, ישראל פררה, אלישע כהן, עמית מלכי, יענקי לובין, ישראל דהן, שלומי קוריץ, מקארתור.
אימיל לפניות: shmuel@drilman.co

משפט האינטרנט

מתוך הפינה המשפטית של עו"ד יהונתן קלינגר בפורום

כמעצבים ובוני אתרים עבור לקוחות, איך אנו יכולים להיזהר מתביעות בגין בעיות חוקיות כמו הפרת זכויות, במקום בעלי האתר?

תשובת עו"ד יהונתן קלינגר:

כעקרון, חוק זכויות יוצרים קובע בסעיף 11 רשימה של פעולות אשר מי שמבצע אותן חייב לקבל את רשות היוצר. כאשר אדם מסוים, לדוגמא, מעתיק תמונה ללא רשות ממקום אחר, הרי שהוא מפר את זכויות היוצרים. לכן, מי שאחראי בעת שמוצג תוכן מפר כלשהוא הוא מי שהעלה את התמונה, שאינו בהכרח בעלי האתר או מנהל האתר (לעניין זה ראה את החלטת בית משפט השלום בעניין בורכוב נ' פורן). אולם, בדרך כלל, בעלי הזכויות אינם יודעים מי הוא האדם שהעלה את התוכן (והבעיה מחמירה באתרי תוכן גולשים) ופונים לבקש את זהות האדם שפרסם את התוכן, אך לפי פסיקה חדשה של בית המשפט, אין חובה למסור להם את המידע (רמי מור נ' ברק). לכן, הם פונים לשמות מי שמופיע במרשם הWhois בדרך כלל.

למנהלי האתר ולבעליו אין אחריות על תוכן מפר זכויות יוצרים על ידי גולשים (על השולחן נ' אורט), אבל כאשר בעלי האתר מזינים תוכן, האם קמה למנהל האתר אחריות? על פי כלל הצפיות הקיים בפקודת הנזיקין, אין מקום להטיל אחריות על אדם כאשר הוא לא ידע ולא היה צריך לדעת שיגרם נזק כלשהוא. במקרה הזה, כאשר מנהל האתר אינו מעורב בתוכן, ואינו האדם שמעלה את התמונות או התכנים, הרי שאין מקום להטיל עליו אחריות. אלא, שברוב המקרים, העדר סדר וחלוקת תפקידים, וכן העדר נהלי עבודה מסודרים, גורמים לכך שלא יהיה ברור שמעצב האתר אינו אחראי להזנת התכנים, והוא מעורב בעבודה זו.

ההמלצה הפשוטה היא כזו: על ידי הפרדה בין תפקיד של מנהל תוכן לבין תפקיד של מעצב ומפתח האתר, ניתן להקטין את האחריות המשפטיות; אלא שהעניין עשוי להטיל עלויות ולייקר את העבודה, ומנגד להפחית את מספר התביעות שיוגשו נגד מנהל האתר, גם אם הן ידחו בסוף.

שיווק ברשתות חברתיות

כן פייסבוק או לא פייסבוק

שלומי קוריץ - ניהול נוכחות באינטרנט

כאשר אנו באים לפרסם בפייסבוק, עלינו להבין את השפה הייחודית שלו, שפה שבזכותה נרשמה לפייסבוק הצלחה כה מסחררת. מילות המפתח כאן הן ישירות ופתיחות, וכשנבין את המשמעות נוכל להתאים את התוכן לקהל היעד שלנו.

המשתמש הממוצע בפייסבוק נכנס לאתר למטרה אחת, והיא בילוי חברתי. הוא יכול לשמור על קשר עם החברים והמשפחה, ולתקשר איתם בשפה המיוחדת של פייסבוק. הוא יודע מה קורה לכל אחד מהחברים, מתעדכן מה חדש ומה הם חושבים, ומעדכן גם אותם ברגשותיו/ מעשיו/ מחשבותיו.
אותו משתמש ממוצע, לא מבחין אפילו בפרסומות הרגילות של פייסבוק, כיון שהוא לא נכנס למטרת מסחר, גם אם הוא מבחין בהן- הן אינן תופסות את תשומת ליבו ולא נקלטות בתודעתו.

לעומת זאת, מיתוג ע"י דף אוהדים, יוצר קשר ממשי עם אותו משתמש - לקוח פוטנציאלי, וע"י ה"חברות" עם החברה/ המפרסם, נוצרת אצלו בתת המודע חיבה של ממש לאותו מותג, וכשיצטרך, אפילו בעתיד הרחוק יותר, מוצר מהתחום שנחשף אליו- הוא יעדיף את זה שהוא מכיר.

תפקידו של המפרסם היא ליצור מערכת יחסים קרובה עם הלקוח הפוטנציאלי, לענות על שאלות שהוא מפרסם בדף, לעדכן במוצרים חדשים, להיות בקשר מתמיד וחברי איתו, בצורה שתשבור את הדיסטנס המצוי כיום בין החברות הגדולות במשק לבין הלקוחות. זהו הסוד האמיתי של המיתוג בפייסבוק.

חשוב להדגיש כי אמנם מטרת דף האוהדים במקרה הזה היא פרסום, אך הצורה בה הוא נבנה ומתוחזק היא לגמרי לא הצורה הקלאסית של השיווק. המפרסם יוצר כאן מערכת יחסים אינטימית, קרובה ויומיומית עם הלקוח הפוטנציאלי שלו וגורם לו להפנים היטב את ערכי המוצר שלו במודע ובתת המודע שלו. יותר מזה- אותו אדם ימליץ לחבריו להצטרף כאוהדים, וע"י כך יגדיל את המעגל שנחשף למוצר מבלי שהמפרסם טורח על כך! תחשבו על החשיפה העצומה של "חבר מביא חבר", מבלי להשקיע עשרות אלפי שקלים בפרסום מפולח לקהל היעד שלכם, ומבלי לדאוג לתפוצה רחבה כמה שיותר של הפרסום. כאן אתם מקבלים חשיפה חוצת יבשות, גילאים, מינים, דתות, השקפות ותחומי ענין, וכל זה מתקבל ע"י טרחה מועטה מאוד באופן יחסי.

לאחר שהבנו מהי שפת הפייסבוק, המסקנה המתבקשת היא ששיווק בפייסבוק מתאים לכל ענף ומוצר, בשונה מקמפיין PPC בגוגל, לדוגמה, שאפקטיבי לקהל מסוים שמחפש את המוצר ספציפי. בפייסבוק אתה חושף את המוצר שלך בפני כולם, ובעצם נכנס "בדלת האחורית" ולא נתפס כמשווק אגרסיבי, שלעיתים יוצר רתיעה וריחוק.
רק צריך לדעת איך...

ניהול אתרים

כלים לניהול אתרי אינטרנט

שמואל דרילמן - drvvv

מזל טוב, בניתם אתר בעיצוב חדש ומדהים, עם כל הפיתוחים והחידושים העדכניים ביותר, הלקוח מרוצה והאתר מוכן להעלאה. אבל העבודה האמיתית רק התחילה!

עכשיו צריך להתחיל לנהל את האתר בפועל, ולמרבה המזל כיום קיימים כלים רבים המאפשרים לנו לעבוד ביעילות ובחסכון זמן ניכר.

במדור הזה נלמד על כלי ניהול שונים לאתרים וכיצד להשתמש בהם בצורה יעילה ומושכלת.

ונתחיל עם הכלי שחובה על כל מנהל אתרים להכיר, כלי מנהלי האתרים של גוגל.

הכלי מאפשר לנו לקבל מידע מורחב אודות נוכחות האתר שלנו בגוגל וכן מידע שימושי מאוד אודות ביצועי האתר כגון, מהירות עליית הדפים, זמינות, תגיות כפולות, ואפילו נקבל התראה במידה והאתר הותקף ונפגע!

פתיחת חשבון מתבצעת בכתובת הזו ולצורך הוספת אתר יש ללחוץ על הכפתור הוסף אתר ולהוסיף בו את כתובת האתר, יש לשים לב שהכתובת עם www נחשבת אתר נפרד ויש להוסיפו בנפרד (בהמשך נראה כיצד לקבוע זה גירסה תהיה העיקרית שתופיע גם בתוצאות החיפוש בגוגל.

כל אתר שהוספנו יש גם לאמת, ואת זה נענשה באמצעות הורדת קובץ HTML מכלי הניהול והעלאתו לספרייה הראשית של האתר, או הוספת תגית meta לדף הבית של האתר.

לאחר שאימתנו את האתר נמתין 24 שעות ואז נוכל להתחיל לצפות בנתונים ולהמליץ לגוגל על שינויים בקצב הסריקה ובהופעת האתר בתוצאות החיפוש האורגניות של גוגל.

בפעם הבאה נלמד כיצד נדאג שגוגל יסרקו את האתר החדש וימשיכו לעקוב אחרי כל דף חדש שנוסיף.

(י)סודות הכתיבה האינטרנטית

יענקי לובין - מנהל תוכן בקליק מיזמי אינטרנט

לאתר ממוצע, בדיוק כמו לבניין, נדרשים הרבה סוגי מומחים. מאפיין טוב, בונה/מתכנת שיודע ומבין עניין, מעצב מוצלח, פלאשיסט מוכשר, כותב טוב, ועדיין לא דיברנו על מקדם לאתר (כן, יש צורך גם בזה למי שלא יודע...), ועל הרווח האופטימלי שאפשר להפיק מהאתר. ברוב המקצועות הנ"ל, לא חסרים אנשי מקצוע שיעשו את העבודה בצורה הטובה ביותר. אולם דווקא בנישה של הכתיבה, שהיא חלק בלתי נפרד מהאתר, חסרים בעלי מקצוע וכותבים מוכשרים שמבינים בחשיבות הכתיבה האינטרנטית. ולכן, בפינה זו אעסוק בנושא ואשתדל לתת טיפים שיעזרו לכם להפיק את המירב מהכתיבה ולהפוך את האתר שלכם למושלם.

ראשית יש לחלק בין שני סוגי המדיות העיקריות - המדיה האינטרנטית והמדיה המודפסת. השוני בסגנון הכתיבה בין המדיות, הוא עצום. אם במדיה המודפסת, אנשים לוקחים את העיתון והקפה ביד ומתיישבים לקרא ולהתעמק בכתבות למיניהם, במדיה האינטרנטית, בדיוק הפוך. אנשים לא "קוראים" - אנשים "מרפרפים". ולכן, כתבות ומאמרים ארוכים, רק ישיגו את המטרה ההפוכה, שאתם כמנהלי אתרים, או ככותבי תכנים, מנסים להעביר לגולש. במילים אחרות, אם אתם לא פרופסורים אקדמאים שכותבים מאמרי אין סוף, או בלוגריסטים חופרים - אל תכתבו ארוך!..

נפרט כאן כמה טיפים שכן יעזרו לכם להעביר את המסר מהאתר שלכם - לגולש בצורה הטובה ביותר:

1. כותרת מודגשת וברורה ותת כותרת ברורה ומתומצתת. את זה הגולש יקרא ואם זה יהיה גם משכנע - הוא יעבור לתוכן.
2. הדגשים. הדגישו חלקים ומילות מפתח בטקסט, גם אם הגולש ירפרף בכתבה - את ההדגשים הוא יקרא.
3. לינקים. אנשים אוהבים לינקים ובודקים מה הם, לא משנה אם הלינק הוא חשוף או עם טקסט, את האזור של הלינקים אנשים יקראו, תשתדלו לשים את הלינקים ליד טקסט שאתם רוצים שיקראו.
בהצלחה!

נתפס ברשת

אלישע כהן / דרונט

מעצבים? בוני אתרים? סתם רוצים לערות תמונה בפוטושופ? ואין לכם את התוכנה?

מהיום יש לכל הבעיה הזאת תשובה אחת: http://pixlr.com/editor/ נכנסים לאתר מעלים תמונה מתחילים לעבוד עליה ובסוף שומרים בחזרה במחשב.

אז מי אמר שפוטושופ כבדה או שיום אחד נגמר לה הרישיון???

קיבלתם קובץ pdf למחשב אתם רוצים לערוך אותו הוא נעול? הנה שירות מקוון חינמי. http://www.pdftoword.com/

ישנה אופציה לקבלת טופס צור קשר בנוי איך שתרצו (כפוף ברישום) בנוי על שפת HTML וכפי שבדקתי מתאים לשאר שפות התכנות ולאחר תהליך קצר תקבלו קוד להשתלה באתר שלכם. חינמי לחלוטין.
http://www.emailmeform.com/

אני לא צריך להסביר לכם כמה חשוב שתהיה "מפת אתר" בכל אתר וכמה זה טוב לקידום האתר ובעיקר לנגישות האתר. אז במקום לעבוד קשה. ישנו אתר שנותן שירות אוטומטי וחינמי לבניית מפת אתר. וכמובן אופציה להעלות אותה על השרת שלכם וכמו כן לשלוח אותה לגוגל וובמסטר טולס, http://www.xml-sitemaps.com/

אתם רוצים להטמיע באתר קבצי וורד או כל קובץ אחר ושלא ישב על הזכרון של האתר ישנם אתרים שנותנים את כל השירותים אלה בחינם (דורש רישום). http://www.slideshare.net http://issuu.com

נפגש במגזין הבא עם עוד חמשה דברים לחיים קלים יותר.

המבוא לעיצוב חווית המשתמש

ככה תהפכו אתר אינטרנט מעוצב טוב לאתר אינטרנט מעוצב נכון

ישראל פררה / מעצב אינטראקטיב

ההבדל בין עיצוב ממשק משתמש גרפי GUI, לבין עיצוב גרפי אומנותי לבדו, עושה את ההבדל בין אתר מדהים ביופיו, לבין אתר חוויתי ושימושי שהגולש רוצה להישאר בו.
לכן אנו נדרשים לאזן בחכמה בין העיצוב האומנותי לבין העיצוב החוויתי והשימושי.

מה זה GUI?
הGUI (ר"ת Graphic User Interface) ובעברית: ממשק משתמש גרפי. הממשק הגרפי GUI הוא בעצם הגורם המתווך בין המשתמש, לבין היישום הממוחשב, כגון אתר אינטרנט או תוכנה.
אני נוטה להגדיר את הGUI כשפת תקשורת ויזואלית דרכה המשתמש יקיים אינטראקציה עם היישום הממוחשב באופן ישיר. האם האינטראקציה תהיה טובה? האם חווית המשתמש תהיה חיובית? תלוי עד כמה איכותי עיצובו ותכנונו של הממשק הגרפי.

הממשק הגרפי GUI מורכב משילוב של אלמנטים גרפיים בסיסיים, טקסט פונט כפתור ותמונה.
על ידי מיקום הגדרה ועיצוב האלמנטים הגרפיים, אנו יוצרים את ממשק המשתמש הגרפי. דרכו המשתמש יבצע פעולות שונות באתר האינטרנט או התוכנה.

לGUI, יש השפעה רבה על חווית המשתמש (User Experience) והשמישות (Usability) באתר. ולכן, ממשק פשוט ואופטימאלי יעשה את ההבדל בין משתמש מרוצה שנשאר באתר ונהנה מהשימוש בו, לבין משתמש שלא יתמצא באתר ובסופו של דבר יעשה את דרכו לאתר הבא. הוכח כבר שבאתרי מסחר בעלי ממשק גרפי נכון ישנם קונים רבים יותר.

נתחיל עם מילון מונחים בסיסי
UI [User Interface] = ממשק משתמש
GUI [Graphical User Interface] = ממשק משתמש גרפי
UX [[User experience = חווית משתמש
Usable [Usability] = שמישות
Pattern = דפוסי ממשק נפוצים

בטורים הבאים נרחיב כיצד ליצור אתר שמיש בעל ממשק משתמש גרפי אפקטיבי, נתחיל עם GUI נמשיך דפוסי ממשק גרפי (Pattern) ונתקדם כפי שיאפשר הזמן והמקום.

הפייסבוק שלי

ליבי זורגר

לא מזמן אחת מחברותיי לפייס, (פייסבוק זה רק לחדשים המתלהבים, אנחנו הוותיקים משתמשים בקיצור) פרסמה על הקיר שלה אמרה שהולכת בערך ככה: "פייסבוק הוא כמו מקרר, גם כשאתה יודע שהוא ריק אתה פותח אותו כל עשר דקות..."

אז היום, כששוב פתחתי את הפייס הריק למדי בשעות כאלה בהן כולם עובדים פחות או יותר (גם אני עובדת, אני פשוט ממש מוכשרת ומסוגלת לעשות כמה דברים במקביל...) ניסיתי לחטט בהגדרות החשבון שלי ולמצוא את התאריך המדויק בו נכנסה הישות בולעת הכל הזו לחיי. (לא הצלחתי, מישהו יודע איך בודקים את זה?)

אני יושבת עם עצמי ועם דף האינטרנט הכל כך מוכר הזה ומנסה לדמיין לעצמי את החיים לפני. אין ספק שהתארגנות- בבוקר לעבודה או ליציאה בערב- לקחה אז בערך רבע ממשך הזמן שהיא לוקחת היום- כשתוך כדי איפור או גריבת גרביונים אני מנהלת שתי שיחות צ'אט, מעקמת את פרצופי למקרא תגובה לא הולמת לאחד מהמון הסטטוסים שלי, גורמת לרכבת ארוכת מימדים בגרביון ומקלידה שורת מחץ שתוריד את בטחונו העצמי המופרז של החוצפן. (20 ₪ הלכו לפח בגללו!!!)

גם כמות הספרים שהייתי בולעת אז הולכת ופוחתת, החלק האינטלקטואלי שבי המשווע למעט עניין מוחה נמרצות, אז אני משתיקה אותו בפתרון עוד מבחן מטומטם להפליא שמצאתי בפייס.

אבל אין ספק שאת מכת המחץ ספגו חיי החברה שלי, מי צריך לנהל שיחות טלפון ארוכות ועמוקות כשאפשר לנהל שיחה וירטואלית באיכות הרבה יותר גרועה אבל חינם אין כסף? (כשאני חושבת על זה, לא פלא שחברות התקשורת העלו את תעריפי השיחות...)

ולמה לי לטרוח ולהתלבש ולהוציא את אפי הרגיש מהבית בשרב היוקד כשאני יכולה לשבת בסבבה תחת מתקפת הצינה של המזגן שלי ולנהל את חיי החברה בשלט רחוק?

בינינו? לא פלא שאף אחד מחברי כבר לא מתקשר, הם רק צריכים להיכנס לדף הבית ולקרוא את הסטטוס היומי שלי, או יותר נכון, את עשרת הסטטוסים. (אני אוהבת להעלות את רגשותיי על הכתב ומי שיש לו בעיה עם זה- בעיה שלו...) ולקבל עדכון מיידי אודות מצב רוחי, מצב בריאותי, תלונותיי על העבודה, על מזג האוויר בחוץ ושאר זוטות הטורדות את מוחי הפעיל תדיר בלא שיצטרכו לבזבז זמן או אנרגיות מיותרות ולהיות נחמדים אלי.

מצד שני, הכרתי המון אנשים חדשים ומרתקים מאז התחברתי לפייס (ותודה לנטע שהביאתני עד הלום) ונכון שהקשר איתם הוא קלוש ומרוחק אבל בכל זאת...

ואיך, למען ה', הייתי מעבירה את שעות השיעמום הקשות במשרד לולא פייסבוק אהובי הסופג את מטחי זעמי הבלתי נדלים על כל העולם ואשתו- ושותק?

הכרתי כמה וכמה אנשים שלאחר תקופה ארוכה יותר או פחות ברשת החברתית הזו החליטו לנתק את עצמם ולהמשיך בחיים איכותיים יותר בלעדינו, היושבים על הרשת. ואני מבינה אותם לחלוטין, אבל בינתיים טוב לי כאן, וכן, אני יכולה להפסיק מתי שאני רוצה....

קפה עם js

חיים וורצמן - מתכנת .net ופיתוח Web

קובץ שנוצר בשפת HTML הינו קובץ סטטי – כאשר הוא נפתח בדפדפן – הוא מציג "תמונה דוממת" של טקסט או גרפיקה. כל תגי שפת HTML נועדו לעיצוב הפלט בלבד, אך אין באפשרותם לבצע "פעילות" כלשהי בעמוד או אינטראקציה עם הלקוח. (מלבד תג - שיוצר לינק הפניה אך אין זה בגדר "אינטראקציה") (התג היחידי של HTML היוצר "תנועה" הוא MARQUEE אבל הוא כבר לא תג תקני בתקני HTML החדשים למרות שהוא עדיין עובד ברוב הדפדפנים)

על מנת ליצור תוכן דינמי (מה שמכונה DHTML) או אינטראקציה עם המשתמש, אנחנו זקוקים לשלב תסריטי תוכנה (Scripts) כלשהם בתוך תגי HTML. שפת התסריטים הנפוצה ביותר והנתמכת ע"י כל הדפדפנים היא JavaScript.

במאמרים הבאים נסקור בס"ד את כללי השימוש הבסיסיים של JavaScript וכן נציג דוגמאות. להמשך

דרופל לכל

ישראל דהן

דרופל. אחת מהמערכות ניהול תוכן החזקות ביותר בשוק. ידועה כמכונת לגו שניתן להרכיב ולפרק ככל העולה על רוח זה שבונה אותה כבר מתקרבת ל3000 מודולים שונים שמעצימים אותה והופכים אותה למערכת מועדפת ע"י בונים מתחילים כותיקים לבניית אתרים ודברים ממש גדולים וענקיים. די אם נאמר שלא מזמן הבית הלבן בנה את האתר שלו ע"ג דרופל מה שנתן לדרופל תהודה לא קטנה והעצים אותה. הממשלה שלנו גם החליטה להצטרף לחגיגה ולבנות ע"ג דרופל http://www.shituf.gov.il/ האתר הזה נבנה בדרופל. הכח של דרופל עולה מיום ליום והביקושים גדלים למתכנתי דרופל במיוחד מבעלי עסקים שרוצים להתחיל בקטן ולגדול ולהתרחב בהמשך.

אני יתחיל בסקירה והכרת המערכת כך שבמאמרים הבאים אני יעמיק את ההכרות עם המערכת ועם המודולים המומלצים שלה. דרופל היום היא כצעד לפני גירסתה השביעית כבר רוב הבאגים תוקנו אבל בדרופל לעולם היא אפשר לדעת תאריך שחרור ביום שכל הבאגים הקריטיים יתוקנו אז היא תשוחרר. להמשך

קידום אתרים seo

השפעת התוכן על קידום האתר

עמית מלכי - גביש פתרונות אינטרנט

בכל הנוגע לכתיבת תוכן לאתרי אינטרנט יש הרבה חובבנים זו הסיבה שחשוב להפקיד את אתרכם בידי מקצוענים ולהיעזר בכותבי תוכן העוסקים בתוכן המותאם לרשת בכלל ולקידום אתרים בפרט מה שיגרום באופן אוטומטי לדירוג גבוה יותר של האתר בתוצאות החיפוש במנועי החיפוש, מה שמוביל כמובן לכניסות רבות יותר לאתר.
ביל גייטס אמר "התוכן הוא המלך"- התוכן הוא הכול!
כתיבה חובבנית זה בסדר בכל הנוגע לבלוגים, תגובות ופורומים כשמדובר באתר מקצועי, שיווקי, תדמיתי או נותן שירות הכתיבה צריכה להיות ברורה, מקצועית ואיכותית ללא שגיאות כתיב וגופן וכמובן תוכן שעונה על צרכי הלקוח באופן הרלוונטי ביותר. טקסט שמותאם ויזואלית לאופי האתר ומשרת את המטרה הסופית שהינה מכירה.

כאשר אתר מקצועי, ממשלתי או אינפורמטיבי שאתה פונה אליו במטרה מסוימת של היוועצות,הדרכה לגבי תחום ספציפי והתוכן בו יהיה כתוב עם שגיאות כתיב, טקסט בגופנים שונים או אפילו לא ענייני לא רק שלא ישרת את המטרה אלא גם ישלח אותך היישר לידי המתחרים שלו. המידע צריך ברור ענייני ועדכני בכדי שהגולש ימצא תשובות מדויקות לשאילתות שהקליד וגם יבין את הכתוב ויצא מסופק.
יכול לבוא לידי ביטוי בהוראות הפעלה או אפילו באתרי מכירה – חל על כל הנושאים בכל התחומים.
באתרי מכירה שונים חשוב שהכתיבה תהיה שיווקית בדיוק כמו שיש לכם חנות ואתם מכשירים את העובדים בכדי שיהיו להם את כל הכלים שמכור את המוצר, החל מטכניקות מכירה ועד למידע רחב על המוצר, כך גם באתר התוכן הוא איש השיווק שלכם, זהו הקשר עם הגולש אם תצליחו ללכוד את תשומת ליבו ולגרום לו להישאר ולהתעניין במוצר ע"י כתיבה שיווקית מוכרת ומעניינת - שווה ערך למכירה.

המטרה היא תוכן איכותי ומקורי:

תוכן איכותי, רלוונטי לגולשים וכתוב בצורה אטרקטיבית, גולשים יודעים לזהות אתרים איכותיים ומעריכים זאת מה שמעיד על רמת האתר ,המוצר ובעלי העסק.
תוכן מקורי ומותאם לקידום אתרים- זהו הפן של מנועי החיפוש. גם מנועי החיפוש יודעים כיום לזהות תוכן מועתק ומשוכפל הם לא מאחסנים את התוכן כאילו לא קיים מה שלא תורם בסופו של עניין. כך שהתוכן באתר הוא מרכיב משמעותי אך לא פחות שיהיה מקורי איכותי ורלוונטי!

ASP.NET

ביצוע הפניית 301 מ: Default.aspx לתיקיית השורש

דניאל כץ

בבניית אתר ידידותי למנועי החיפוש אנו נתקלים לא אחת באתגרים משונים. מסיבות היסטוריות תשתיות של ASP.NET (ובמיוחד הגרסאות הקודמות ל4.0) לא עוזרות לנו בתחום הSEO. להפך, לפעמים אנו נאלצים להלחם מעט כדי להשלים משימות טריוואליות לכאורה.

בשרתי IIS, כשגולש מבקש, לדוגמה, את הכתובת /http://domain.com ("כתובת השורש") הוא יקבל את את התוכן של הכתובת http://domain.com/default.aspx ("דף הבית").

איך זה קורה? האחראית על זה היא רשימה בשם "Default Document" של הIIS שקובעת את דף ברירת המחדל שיוחזר במקרה שהגולש ביקש את כתובת השורש של האתר. להמשך

טיפ להורדה מיוטיוב - כפיית ניתוב

מקארתור

מעוניינים להוריד קובץ מיוטיוב? אם מדובר על איכות באבחנה גבוהה, או וידאו ארוך, בקיצור כל קובץ בנפח גבוה, והקובץ לא מבוקש לצפיה כל כך, תקבלו מהירות הורדה נמוכה, איך תשנו זאת?

פעם השתמשתי במנהלי הורדות, אז הכל רץ, כיום אני לא מכיר מנהל מוצלח שתומך בהורדה מהטיובה, (אשמח לשמוע אם אתם מכירים מוצלח כזה) לכן אני משתמש בשרות און ליין KEEPVID או CLIPNABER, שמתי לב שבקישור שאני מקבל, ישנו קוד המעיד על מיקום הקובץ (השערה, וניסוי, לא וידאתי ברשומות) אם קבלתם קוד בתחילת הלינק כזה למשל:
http://v12.nonxt5.c.youtube.com/videoplayback ואתם מקבלים הורדה בנפח נמוך, זו הנקודה, ויש סיכוי שתצליחו לשנותה
אני מפענח את המחרוזת הזו כ non exist = לא קיים, (כנראה מקומית)

לעומת זאת בקישור שקבלתם עליו נפח הורדה גבוה, בדרך כלל תקבלו לינק שתחילתו כך: http://v20.lscache2.c.youtube.com/videoplayback מסתבר שהחלק הזה lscache המודגש בקוד הינו קיצור של israel cache המבשר על מיקומו של הקובץ בשרת מראה\קש\מטמון הממוקם בישראל, מה שנותן את המהירות הגבוהה והמקומית,

מה קרה כאן? נפרשן כך, יוטיוב מכניסה לשרתים מקומיים בכל מדינה לשרתי המראה רק מה שפופולרי, גוגל לא תשכפל את כל הנפח המטורף של יוטיוב במכפילה של מאות מיקומים בעולם, חבל על איכסון יקר להחריד, מה נקרא פופולרי כאן אינני יודע מסתבר שקלאסיקות ומה שנמצא בפלייליסט כרגע, אפשר לבדוק אם זה משנה למישהו בדווקא,

אפשר לשנות את הניתוב לשרת מקומי? לפעמים כן ולפעמים לא, לרוב כן, פשוט נסו להוריד, קבלתם מהירות? אוקיי, לא קיבלתם? בטלו את ההורדה, נסו מיד להוריד שוב, לא עבד? נסו שוב, בדרך כלל מקסימום שלוש פעמים יוטיוב מחליטה לדחוף אות הקובץ לתוך ה"קש" המקומי, לאחר זמן בערך של שעות או פחות למיטב זכרוני הקובץ נמחק מהשרת המקומי,

כרגע תוך כדי כתיבה אני מוריד קובץ 1080p איכותי בנפח 128MB כשבפעם הראשונה הוא הודיע שזה יקח 4 שעות, בנסיון השני 30 דקות, בנסיון השלישי הוא מבשר שתוך 5 דקות החבילה בידיים שלי, כשדקות ספורות מפרידים בין נסיון אחד למישנהו, למתעניינים, החבילה אכן הגיעה בזמן.

הישועה הנ"ל בדוקה מנסיון לא קצר, בכל זאת הלכתי לבדוק מה קורה עם הלוקאל קאשינג של הטיובה, מצאתי קישורים על הארכיטקטורה והפלטפורמה (בהתאמה) כיצד הטיובה עובדת, נדמה לי שהם טוענים שלוקאל קאשינג אינו פתרון כאן, אך המאמרים אינם חדשים, ובעצם אם זה עובד, מה זה משנה. בכל מקרה תוכלו לקבל אינפו שידליק לכם ת'סקרנות.